Добавувач на решенија за професионално LED осветлување - осветлување CHZ

Јазик
ПРОИЗВОДИ
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
CHZ нуди разновидно портфолио на решенија за LED осветлување, опремени со неколку апликации и околини, вклучувајќи трговски канцеларии, индустриски, рудници, патишта, архитектури итн.
Уличното осветлување CHZ-ST20 рамно светло доведе улично светло со ефтина цена
Улично осветлување CHZ-ST20 рамно светло предводено улично светло со ефтина цена + https: //chz-lighting.com
ЕНЕЕК го одобри продажба на големо на електрична цевка светлина за продажба
ЕНЕК одобри продажба на големо на електрична цевка светло на продажба https://www.chz-lighting.com/tube-lighting
CHZ доведе до снабдување со флуоресцентни цевки за подземни паркинзи
CHZ доведе до снабдување со флуоресцентни цевки за подземни паркинзи https://www.chz-lighting.com/tube- осветлување
Осветлување на цевки CHZ-LT02-T8 предводена од цевко светло T8 единечно или двокреветно поврзете обичен тип
Осветлување на цевки CHZ-LT02-T8 предводена од цевко светло T8 единечно или двокреветно поврзете обичен тип https://www.chz-lighting.com/tube- осветлување
НАШЕТО РЕШЕНИЕ
Ние им помагаме на клиентите да изберат најсоодветни производи и да понудиме соодветна техничка поддршка откако ќе ги разбереме нивните целокупни потреби. Клиентите треба само да ни дадат некои основни инженерски информации. (Земете го осветлувањето на патот како пример, информациите што клиентите треба да ги понудат вклучуваат ширина на патот, висина на столбот, положба на столбот, растојание на столбот, просечно барање за осветлување итн.) Врз основа на дадените информации, нашите дизајнери потоа можат да користат ефекти на осветлување на Dialux и нудат повеќе опции за дизајн на клиенти.
Шангај CHZ осветлување го практикува стандардизираното производство и спроведува строга контрола на квалитетот за да обезбеди најдобар квалитет на ЛЕД светла, заштедувајќи време и трошоци за двете страни и носијќи најголеми придобивки за клиентите.
ЗА НАС
Шангај CHZ Lighting Co., Ltd., основана во 2010 година, е високотехнолошко претпријатие кое се занимава со истражување, развој, производство и продажба на производи за осветлување.
CHZ се придржува до стандардот на „водечка технологија и водечки квалитет“ и воспостави заеднички Р.& Д центар со д-р Чен Дахуа, професор на Одделот за електрични извори на светлина на универзитетот Фудан. Континуирано развиваме нови производи и ја водиме интелигенцијата на системот за осветлување. Нашето портфолио на производи вклучува внатрешно осветлување, индустриско осветлување, полеско осветлување, спортско осветлување, улично осветлување и соларно осветлување. Ние инсистираме на употреба на високо квалитетни компоненти и напредни техники на производство за да направиме секоја од нашите светилки да ги надмине другите.
ОСТАВИ ПОРАКА
Ако имате какви било прашања во врска со нашите LED уреди за осветлување или услуги, слободно контактирајте го нашиот тим за услуги на клиенти.